• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-3984-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

پلاک‌گذاری ماشین‌آلات کشاورزی؛

تلاش برای بسته‌ شدن درب‌های خروجی قاچاق سوخت


رئيس اداره امور فناوری‌های مكانيزه سازمان جهادکشاورزی، از اتمام طرح پلاک‌گذاری ماشین‌‌آلات کشاورزی تا پایان شهریورماه امسال خبر داد.


مظفر یوسفی‌پور در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، با اشاره به وجود 11 هزار و 500 دستگاه تراکتور و کمباین دارای پلاک نو در استان، اظهار کرد: 5000 دستگاه از این تعداد ماشین‌آلات با پلاک نو از کارخانه تحویل گرفته شده و مابقی پس از انجام بازدیدهای فنی پلاک‌گذاری شده است .


این مسئول ادامه داد: جلوگیری از قاچاق سوخت و شناسایی ماشین‌های نیرو محرکه فرسوده به منظور اعطای تسهیلات نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی از جمله اهداف اجرای طرح پلاک‌گذاری ماشین‌‌آلات کشاورزی به شمار می‌رود.


وی افزود: با توجه به بخشودگی جرایم بیمه‌ای ماشین‌ های کشاورزی تا اواسط شهریورماه و رفع مشکلات مربوط به صدور پلاک، برنامه‌ریزی شده است که طرح پلاک‌گذاری تا پایان شهریور در استان عملیاتی و به پایان برسد .


یوسفی‌پور خاطرنشان کرد: اجرای طرح پلاک‌گذاری ماشین‌های نیرومحرکه کشاورزی از بهمن‌ماه سال 93 و هم‌زمان با سراسر کشور در استان زنجان آغاز شده است .


به گزارش ایسنا و به نقل از رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی کشور، 8 درصد از گازوئیل کشور در اختیار بخش کشاورزی قرار می‌گیرد و از این میزان سهم بخش مکانیزاسیون 4 درصد است؛ در واقع نه تنها می‌توان اذعان کرد که قاچاق سوخت در بخش ماشین‌آلات کشاورزی تقریبا صفر است، بلکه حتی کشاورزان سوخت موردنیازشان را از بازارهای دیگر تامین می‌کنند.


در واقع، ماشین‌آلات کشاورزی پلاک‌گذاری می‌شود تا کشاورزان کارت سوخت دریافت کنند. با این وجود، معاینه فنی به یک عامل بازدارنده در این بخش تبدیل شده است و رفع این مسئله، همکاری پلیس راهور را می‌طلبد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: