• سه شنبه ۱۸ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-4384-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان جهادکشاورزی استان زنجان:

کشاورزان زنجانی، دانش خبرگان این حوزه را می‌آموزند


مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهادکشاورزی استان زنجان از الگوگیری بهره‌برداران بخش کشاورزی استان زنجان از کشاورزان نمونه ملی و استانی خبر داد.

 

سولماز حدادی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از برگزاری 17 مورد کارگاه آموزشی انتقال دانش خبرگان کشاورزی به سایر بهره‌برداران در استان خبر داد و اظهار کرد: با هدف الگوگیری بهره‌برداران بخش کشاورزی استان زنجان از خبرگان کشاورزی و به منظور انتقال دانش و تجارب کشاورزان نمونه و پیش‌رو به سایر بهره‌برداران، مدیریت هماهنگی ترویج کشاورزی سازمان جهادکشاورزی استان اقدام به برنامه‌ریزی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حوزه‌های مختلف کرده است .

 

این مسئول ادامه داد: کارگاه‌های آموزشی انتقال دانش خبرگان کشاورزی به سایر بهره‌برداران با تدریس کشاورزان نمونه از سه ماهه چهارم سال 97 با برگزاری 10 مورد کارگاه آموزشی در سطح شهرستان‌های تابعه استان آغاز شد و در سه ماهه نخست امسال نیز با برگزاری 7 کارگاه آموزشی استمرار یافت.

 

وی افزود: تاکنون بالغ بر 610 نفر از کشاورزان استان زنجان با فرآیند تولید 9 محصول مهم استان اعم از زیتون، سیب درختی و انگور آبی از محصولات باغی، گندم آبی و دیم، کلزا، لوبیا و سیب‌زمینی از محصولات زراعی و در حوزه آبزیان نیز با نحوه تولید ماهیان قزل‌آلا آشنا شده و از تجارب و دانش 17 نفر از برگزیدگان بخش کشاورزی در سطح ملی و استانی بهره‌مند شدند .

 

حدادی تصریح کرد: کمک به افزایش ثروت از طریق توسعه اقتصادی متکی بر فناوری و نوآوری، حمایت از ایجاد و توسعه واحدهای فناور با هدف توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و کمک به حل مسائل و چالش‌های بخش کشاورزی از طریق بهره‌مندی از توان نخبگان، متخصصان و فناوران این حوزه از اهداف برگزاری این کارگاه‌ها است.

 

مدیر هماهنگی ترویج سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان خاطرنشان کرد: امروزه بر مبنای سیاست‌های توسعه پایدار در جهان و در راستای افزایش امینت غذایی و پایداری اکوسیستم، افزایش درآمد کشاورزان و دامداران و متعاقب آن کاهش فقر، باید بیش از پیش در اولویت فعالیت‌ها قرارگیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: