• سه شنبه ۲۵ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 984-8691-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

اهدای عضو شروعی بر یک پایان؛

اعضای جوان هیدجی، چراغ زندگی چند نفر را روشن کرد


اعضای بدن سجاد مرسلی، جوان هیدجی که در تصادف مرگ مغزی شده بود به بیماران اهدا شد.


به گزارش ایسنا، جان باختن جوان همواره خبری ناخوشایند است که دل هر شنونده را به درد می‌آورد اما با شنیدن کلمه اهدا عضو دلت محکم می‌شود که اینان نمرده‌اند و بدون شک کسی که با مرگ خود چندین نفر را حیات می‌بخشد، زنده جاوید است؛ چراکه حتی خداوند نیز در آیات قرآن خوشبختی ابدی آنان را تضمین کرده است و این آیات، آرام‌بخش دل داغدار عزیزان فرد اهداکننده می‌شود.

 

اهدای عضو، اقدامی خداپسندانه در جهت حفظ زندگی انسان‌ها است و فرصتی دوباره برای زیستن که نویدبخش ضرب‌آهنگ خوش زندگی به بیماران و خانواده‌های آنان می‌شود و امید به فردایی بهتر را در وجود آن‌ها بارور می‌سازد؛ چرا که تنها راه ادامه حیات برای بیماران مبتلا به نارسایی پیشرفته قلب و کبد و بهترین درمان برای مبتلایان به نارسایی کلیه، پیوند عضو محسوب می‌شود و این در حالی است که اعضای سالم افراد دچار مرگ مغزی، در بیشتر موارد به نیازمندان عضو اهدا نمی‌شود.

 

مرگ مغزی توقف کامل و برگشت‌ناپذیر همه فعالیت‌های مغز است که هیچ درمانی برای آن در دنیا وجود ندارد و فردی که دچار مرگ مغزی می‌شود هرگز قادر به زندگی دوباره نخواهد بود. ضربه به ناحیه سر، سکته‌های مغزی و نرسیدن اکسیژن طولانی مدت به مغز و مسمومیت‌ها از علل اصلی این نوع مرگ است که فرد حتماً بعد از مدتی فوت خواهد کرد.

 

اخباری که در سال‌های اخیر مبنی بر اهدای عضو فوت‌شدگان در رسانه‌ها منتشر می‌شود، چراغ امید را در دل بیماران نیازمند عضو، روشن کرده که در روزهای اخیر اهدای اعضای جوان هیدجی یکی از همان اخبار غم‌انگیز است.

 

خانواده سجاد مرسلی جوان ساکن هیدج، در اثر تصادف دچار مرگ مغزی شده بود اعضای این جوان را برای روشنی بخشیدن به زندگی بیماران اهدا کردند؛ جوانی که چند روز دیگر قرار بود رخت دامادی بر تن کند حالا رخ در نقاب خاک کشید ولی به واسطه ایثارگری‌اش همیشه در یاد مردم این دیار باقی خواهد ماند.

 

کلیه‌ها، قلب، کبد، نسوج این بیماربه بیماران درانتظار پیوند اهد شد که این عمل ظهر امروز در بیمارستان سینای تهران انجام شد.  اهدای امروز یازدهمین مورد اهدای عضو بیمار مرگ مغزی استان در سال‌جاری است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: