• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-16614-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

مدیرکل بهزیستی استان زنجان:

اقدامات پیشگیرانه، اولویت بهزیستی است


مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: اقدامات پیشگیرانه اولویت بهزیستی است.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد محمدی‌قیداری در جلسه شورای اداری استان، اظهار کرد: 20 هزار و 476 پرونده معلولیت در اداره‌کل ثبت شده است و 57 مرکز غیر‌دولتی روزانه، شبانه، ویزیت در منزل، مراقبت در منزل و کلینیک در حوزه توانبخشی فعال است که در مجموع، 7.2 درصد از جمعیت معلول تحت پوشش، از این مراکز خدمات دریافت می‌کنند .


این مسئول با اشاره به اینکه استان زنجان 307 نفر معلول ضایعه نخاعی دارد که خدماتی از جمله حق پرستاری دریافت می‌کنند، ادامه داد: در حال حاضر، 7686 پرونده مددکاری در معاونت اجتماعی وجود دارد که از این تعداد، 5390 پرونده مربوط به زنان و خانواده است و 3911 خانوار نیز مستمری‌بگیر هستند .


وی با بیان اینکه در مجموع 1598 دانش‌آموز و 181 دانشجو تحت حمایت معاونت اجتماعی هستند، افزود: مرکز اورژانس اجتماعی نیز در راستای شناسایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی با حضور تیم کارشناسی و متخصص فعالیت می‌کند و طی امسال، 14 هزار و 102 نفر را پذیرش کرده است .


محمدی همچنین با تاکید بر اینکه معاونت امور پیشگیری بر‌اساس رسالت و حیطه فعالیت خود، زمینه را برای اطلاع‌رسانی و بالا بردن آگاهی‌های علمی آحاد جامعه در‌خصوص پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، پیشگیری از معلولیت‌ها و مشاوره روانشناختی فراهم می‌کند، تصریح کرد: سال گذشته، 19 هزار و 855 نفر از خدمات مشاوره حضوری دولتی و غیر‌دولتی بهره‌مند شده و 8844 نفر در 25 مرکز ترک اعتیاد، از خدمات درمانی بهره‌مند شدند .


مدیرکل تامین‌اجتماعی استان زنجان نیز در این جلسه با بیان اینکه هفته تامین‌اجتماعی فرصتی برای ارائه خدمات به جامعه هدف این سازمان است، اظهار کرد: نزدیک به ۷۸ سال است که تامین اجتماعی در کشور فعالیت دارد و محل درآمد آن نیز حق بیمه‌هایی است که اعضای آن پرداخت می‌کنند .مسعود علیاری با اشاره به اینکه ۵۳۶ هزار نفر در استان زنجان زیر پوشش سازمان تامین‌اجتماعی هستند، ادامه داد: در راستای ارائه خدمات بهتر ۹ کارگزاری در استان زنجان فعال است و تعداد بیمه‌شدگان استان در طی ۴۰ سال ۱۹ برابر افزایش یافته است و در حال حاضر ۵۱ درصد از جمعیت استان زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی است .


وی افزود: تعداد بیمه‌شدگان در استان ۱۱۱ هزار و ۵۸۶ نفر هستند که از این تعداد ۶۵ هزار و ۵۲۶ نفر بیمه شده خاص هستند. همچنین ۲۳ هزار و ۳۴۳ بازنشسته و 2744 از کار افتاده و ۱۹ هزار و ۱۶۰ بازمانده نیز زیر پوشش سازمان تامین اجتماعی استان هستند.


علیاری با بیان اینکه یکی از شاخص‌های خوب در تامین اجتماعی زیرپوشش قرار دادن زنان خانه‌دار بوده است، گفت: در سطح استان 5158 نفر زیرپوشش این بیمه هستند و ماهیانه ۵۰۰ نفر به افرادی که خود را بیمه زنان خانه‌دار کرده‌اند اضافه می‌شود .


مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان زنجان، نیز در این جلسه اظهار کرد: برنامه‌های پاسخ‌گویی پیک بار در استان زنجان برنامه‌ریزی برای ذخیره عملیاتی برق در استان است و این برنامه‌ریزی برای کاهش یا قطع برق با برنامه‌ریزی صنایع بود که این اقدام در بخش کشاورزی نیز برنامه‌ریزی شده است .علیرضا علیزاده ادامه داد: کاهش بار برنامه‌ریزی ‌شده برای مشترکان دیماندی اداری و سایر مصارف شده و باید توجه داشت که برنامه‌ریزی برای استفاده از مولدهای ضروری نیز اضطراری است. همچنین برنامه‌ریزی قطع بار برنامه‌ریزی شده ایستگاه‌های سوخت گاز طبیعی نیز در دستور کار قرار دارد .


وی افزود: طبق برنامه‌ریزی سهمیه مدیریت برق توسط ادارات ۴.۵ مگاوات بوده و مدیریت مصرف برق در ادارات با رویکرد کاهش حداقل ۱۰ درصد نسبت به سال‌های گذشته در حال انجام است و این در حالی است که ‌الزام به مدار آوردن مولدهای ضروری در ساعات اوج نیز در دستور کار قرار دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: