• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-17014-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

به مناسبت هفته بهزیستی محقق شد؛

افتتاح اولین کمپ ترک اعتیاد بانوان زنجان


به مناسبت هفته بهزیستی، اولین مرکز اقامتی بهبود و بازتوانی بانوان با اختلال مصرف موادمخدر در زنجان افتتاح شد.


به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، مدیرکل بهزیستی استان زنجان در حاشیه افتتاح اولین مرکز بانوان دارای اختلال مصرف موادمخدر، در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که ظرفیت اسمی این کمپ 60 نفر است، اظهار کرد: در حال حاضر ۲۱ معتاد برای ترک اعتیاد در این مرکز حضور دارند .


محمد محمدی ادامه داد: 28 مرکز بازتوانی و بهبودی معتادان، تحت نظارت بهزیستی استان زنجان فعالیت می‌کند که 14 مرکز اقامتی، 12 مرکز سرپایی، یک مرکز کاهش گذری آسیب و یک مرکز شلتر (سرپناه) را شامل می‌شود؛ از 14 مرکز اقامتی موجود، 13 مرکز به آقایان و یک مرکز به بانوان با اختلال سوء مصرف مواد مخدر تعلق دارد.


این مسئول با اشاره به این‌که ستون‌های اتکای جامعه بر دوش بانوان جامعه است و اختلالات روحی و روانی بانوان، جامعه را متزلزل خواهد کرد، ادامه داد: حمایت‌های بعد از ترک اعتیاد، خارج از محیط مراکز درمانی، بسیار ضروری است؛ چراکه نبود حمایت‌ها موجب لغزش دوباره و بازگشت مجدد این افراد به اعتیاد می‌شود .


وی افزود: بسیج آحاد جامعه در امر مبارزه با مواد مخدر و مسئولیت‌پذیری اجتماعی، صیانت از معتادان بهبود یافته به منظور عدم بازگشت مجدد آنان به چرخه اعتیاد، تقویت اقدامات در اجتماعات محلی، شکل‌گیری نهضت فراگیر برای کاهش تقاضای مصرف مواد و گسترش سازمان‌های مردم‌نهاد فعال، در عرصه‌های پیشگیری، درمان و کاهش آسیب بسیار موثر است.


عکس از: خبرگزاری صدا و سیما


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: