• چهارشنبه ۲۶ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-17114-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

نماینده عالی دولت در استان زنجان:

موازی‌کاری، آفت برنامه‌های حوزه اجتماعی است


نماینده عالی دولت در استان زنجان گفت: موازی‌کاری، آفت برنامه‌های حوزه اجتماعی است و مسایل باید هدفمند دنبال شود.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، فتح‌الله حقیقی عصر امروز در کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده با بیان اینکه متاسفانه عملکرد دستگاه‌های فعال در حوزه اجتماعی استان رضایت‌بخش نیست، اظهار کرد: حوزه اجتماعی، حوزه گسترده‌ای است و استان زنجان برنامه‌ریزی مطلوبی برای این حوزه نداشته است؛ در واقع اگر مسائل اجتماعی هدفمند دنبال نشود، نمی‌توان انتظار نتیجه مطلوب داشت.

 

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه در حوزه اجتماعی برنامه‌ها باید به ریز مورد توجه قرار گیرد، ادامه داد: بی‌توجهی به آثار ناشی از آسیب‌های اجتماعی و در نظر نگرفتن استراتژی آن، موجب می‌شود تا اقدامات مطلوبی در این حوزه انجام نشود. در این حوزه نمی‌توان فقط به گزارش‌های واصله اکتفا کرد و حل شدن مشکلات حوزه اجتماعی استان زنجان، مستلزم برنامه‌ریزی است.

 

وی همچنین با تاکید بر ضرورت حضور همه مدیران در جلسات اجتماعی استان، افزود: برای پیشبرد برنامه‌های حوزه اجتماعی و بهداشتی، بهره‌گیری از دیدگاه نخبگان و صاحب‌نظران بسیار ضروری است. البته اجرای برخی طرح‌ها در استان زنجان، از جمله طرح اکرام ایتام در کشور مثال‌زدنی است و متوسط پرداختی به ایتام در قالب این طرح، بیش از دو برابر میانگین کشوری است.

 

حقیقی همچنین با اشاره به اینکه الگو بودن زنجانی‌ها در برنامه‌های مذهبی، یکی دیگر از شاخص‌های این استان است، تصریح کرد: از نظر علاقه‌مندی به کالاهای ایرانی، زنجان در رتبه دوم کشوری قرار دارد و باید کارگروه فرهنگ‌سازی و فروش کالای ایرانی در زنجان تشکیل شود.

 

نماینده عالی دولت در استان زنجان در ادامه با بیان اینکه موازی‌کاری در برنامه‌های اجتماعی بسیار مشهود است، خاطرنشان کرد: باید کارهای بر زمین مانده در حوزه اجتماعی مورد توجه قرار گیرد و از ظرفیت‌های خیرین نیز در بخش‌های مختلف به منظور بازدهی بیشتر استفاده شود. حوزه اجتماعی ارتباطی با سیاست ندارد و باید از همه طیف‌ها در این زمینه استفاده شود.


عکس از: پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری زنجان


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: