• شنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 984-17714-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

بانوان خانه‌دار در امان نیستند!

فرا رسیدن تابستان و صدای پای کریمه کنگو


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان گفت: با فرا رسیدن فصل گرما، شهروندان به جد مراقب شیوع تب کریمه کنگو باشند .


محمدباقر حاج‌کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: شهروندان باید با فرا رسیدن فصل گرما، در برابر شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو که بیماری مشترک بین انسان و دام است، مراقب باشند؛ در واقع همه ساله با فرا رسیدن فصل گرما و متعاقب آن، تکثیر و فعالیت کنه‌ها، احتمال بروز و شیوع بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو افزایش پیدا می‌کند ولی با اقدامات پیشگیرانه می‌توان در برابر این بیماری اقدامات لازم را انجام داد .


این مسئول ادامه داد: بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از طریق گزش کنه، نیش حشرات، تماس با خون یا ترشحات مبتلایان، له کردن کنه، تماس مستقیم با لاشه گوشت، خون، ترشحات و بافت‌های آلوده دام و تنفس در تماس با دام‌های آلوده قابل انتقال است و افراد در تماس با دام و فرآورده‌های دامی از جمله دامداران، توزیع کنندگان فرآورده‌های خام دامی، سلاخان، قصابان، همچنین بانوان خانه‌دار، افراد در معرض این بیماری هستند .


وی افزود: مهم‌ترين عامل در انتقال اين بيماری از دام به دام و از دام به انسان، کنه‌ها هستند. به همين خاطر در صورت مشاهده كنه بر روی بدن دام، نبايد كنه را له کرد؛ چراکه باعث انتقال ويروس اين بيماری می شود. این در حالی است که بروز  «تب» در دام، مهم‌ترین نشانه بیماری تب کریمه کنگو است .


حاج‌کاظمی تصریح کرد: دام‌های مبتلا به کریمه کنگو چند روزی دچار تب گذرا و کمی بی‌اشتهایی می‌شوند و این مسئله معمولا برای دامداران قابل تشخیص نیست. در حالی که همین تب، عامل پخش ویروس به شمار می‌رود و حتی ممکن است که بدون درمان، بهبودی در دام حاصل شود .


مدیرکل دامپزشکی استان زنجان با اشاره به اينكه در فصل گرما، نظارت‌های بهداشتی بر كشتارگاه‌ها تشديد می‌شود، یادآور شد: شهروندان گوشت مورد نیاز خود را از واحدهای تحت‌نظر دامپزشکی خریداری کرده و یا از گوشت‌های بسته‌بندی شده هویت‌دار استفاده کنند. همچنین شهروندان بايد به اين نكته توجه داشته باشند كه گوشت دام‌های ذبح شده در مراسم ملی، مذهبی و قربانی را 24 ساعت در يخچال نگه‌داری كنند .


حاج‌کاظمی خاطرنشان كرد: با نگه‌داری لاشه به مدت 24 ساعت در سردخانه، PH گوشت  کاهش می‌یابد و ویروس کریمه کنگو به دلیل حساس بودن به PH اسیدی ، از بین می‌رود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: