• شنبه ۲۹ تیر ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 984-6984-5
  • خبرنگار : 28012
  • منبع خبر : ----

یک مسئول در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان عنوان کرد:

افزایش قیمت‌ها، مهم‌ترین چالش پروژه‌های نیمه‌تمام


رئیس گروه امور زیربنایی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: افزایش قیمت‌ها، مهم‌ترین چالش پیش روی پروژه‌های نیمه‌تمام است.

 

به گزارش ایسنا، منطقه زنجان، محمد عیوضی در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان خرم‌دره با اشاره به شرایط خاص بودجه‌ای کشور، عنوان کرد: در سیاست‌گذاری بودجه امسال تصمیماتی که از سوی شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گرفته شد، الزامات و محدودیت‌هایی برای بودجه سال‌جاری در نظر گرفته شد.

 

وی با اشاره به افزایش قیمت‌ها طی یکی دو سال اخیر، عنوان کرد: افزایش قیمت‌ها باعث شد بسیاری از پروژه‌ها به صورت نیمه‌تمام باقی مانده و برخی نیز امکان شروع نداشته باشند.

 

این مسئول با بیان اینکه از الزامات مهمی که در اجرای بودجه امسال در نظر گرفته شده، این است که اولویت اختصاص اعتبار با پروژه‌هایی است که کار شده و پیمان‌کاران مطالبات دارند، افزود: پروژه‌های نیمه‌تمام که از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار هستند نیز در اولویت اعتبارات قرار دارند.

 

وی افزود: برخی پروژه‌های زیر ۵۰ درصد نیز در صورتی که ضرورت بالایی نداشتند، تعطیل شده‌اند.

 

عیوضی یادآور شد: در دستورالعمل بودجه امسال اولویت تخصیص اعتبار با تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام و به‌ویژه پروژه‌هایی که در سال‌جاری به بهره‌برداری می رسد، است.

 

این مسئول با تاکید بر اینکه در بودجه امسال محدودیت‌های زیادی برای شروع پروژه‌های جدید قائل شده‌اند، افزود: استان‌ها حداکثر ۱۰ درصد از اعتبار استانی را می‌توانند برای شروع پروژه‌های ضروری اختصاص دهند و شروع پروژه جدید نیز منوط به اخذ مجوز کارگروه ماده ۲۰ و با رعایت تبصره ۱۹ قانون بودجه در چارچوب دستورالعمل تبصره فوق‌الذکر است.

 

وی با بیان اینکه طبق تبصره ۱۹ شورای برنامه‌ريزی و توسعه استان تا سقف 10 درصد از اعتبارات تملک دارايی‌های سرمایه‌ای استان را برای طرح‌های جديد استانی اختصاص دهد، ادامه داد: طرح‌های جديد بيش از سقف تعیین شده صرفاً از طريق ساز و کار مشارکت عمومی ـ خصوصی مجاز است.

 

این مسئول خاطرنشان کرد: سازمان استان موظف است فهرست پروژه‌های دارای مجوز کارگروه استانی ماده ۲۰ در سال‌جاری را به تفکیک شهرستان اعلام کرده و تعریف پروژه‌های توسط کمیته برنامه‌ریزی شهرستان بر اساس فهرست پروژه مذکور و صرفاً از بین پروژه‌های دارای مجوز کارگروه مجاز است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: