• جمعه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 985-787-5
  • خبرنگار : 28009
  • منبع خبر : ----

تابستان امسال محقق شد؛

خرید بیش از 700 میلیون ریال کتاب توسط زنجانی‌ها


معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: در قالب طرح «تابستانه کتاب 98»، زنجانی‌ها 786 میلیون ریال صرف خرید کتاب کردند.

 

ابراهیم قاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: طی اجرای طرح «تابستانه کتاب ۹۸» که از ۲۵ تیرماه تا ۳ مردادماه امسال اجرایی شد، شهروندان استان زنجان ۷۸۶ میلیون ریال صرف خرید کتاب کردند. طی طرح تابستانه پارسال هفت کتاب‌فروشی و طی طرح امسال، چهار کتاب‌فروشی در سطح شهر مجری طرح بودند ولی کاهش تعداد مجریان ارتباطی با این اداره‌کل نداشت و به خاطر کاهش تعداد تقاضا برای اجرای طرح بود.

 

این مسئول با اشاره به این‌که یازدهمین دوره طرح «توزیع یارانه کتاب از طریق کتاب‌فروشی‌ها» با عنوان «تابستانه کتاب ۹۸» با شعار «کتاب، همنشین دلنشین» از ۲۵ تیرماه به مدت ۱۰ روز در کتاب‌فروشی‌های عضو طرح، اجرا شد، ادامه داد: در مدت اجرای طرح «تابستانه کتاب»، 3190 جلد کتاب توسط کتاب‌فروشی‌های مجری به مخاطبان فروخته شد.

 

وی افزود: در این طرح، کتاب‌های تالیفی با کمک‌هزینه خرید ۲۵ درصد و کتاب‌های ترجمه با کمک‌هزینه خرید ۱۵ درصد عرضه شد و سقف مجاز خرید برای هر فرد یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال بود.

 

قاسمی تصریح کرد: طرح «تابستانه کتاب» از جمله برنامه‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ارتقای سرانه مطالعه، حمایت از کتاب‌فروشی‌ها، رونق بازار کتاب و دسترسی مردم به کتاب‌های خوب با قیمت مناسب است. امروزه پیشرفت فرهنگی هر کشوری با میزان مطالعه مردم آن سنجیده می‌شود ولی متاسفانه سرانه مطالعه در ایران، چنگی به دل نمی‌زند و باید راهکارهای اساسی برای بهبود این وضعیت اندیشیده شود.

 

معاون امور فرهنگی و رسانه‌ای اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، خاطرنشان کرد: اجرای استمرار این طرح باعث ماندگاری آن‌ها در اذهان مردم می‌شود و بدون تردید در گذر زمان مخاطبان خاص خود را پیدا می‌کند، طوری که مردم ناخودآگاه در آن برهه زمانی، منتظر اجرای آن خواهند بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: