• سه شنبه ۲۲ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 985-6291-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

پس از سال‌ها انتظار؛

رشته ریاضی و فیزیک در بزینه‌رود مستقر شد


رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بزینه‌رود از استقرار رشته ریاضی و فیزیک پس از سال‌ها در این منطقه آموزشی خبر داد.

 

احمد کردلو در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، از استقرار رشته ریاضی و فیزیک پس از سال‌ها در این منطقه آموزشی خبر داد و اظهار کرد: در راستای رسیدن به عدالت آموزشی و توجه به ویژگی‌های شخصیتی و استعدادهای دانش‌آموزان، رشته ریاضی و فیزیک در منطقه بزینه رود مستقر شد.

 

این مسئول ادامه داد: در مدارس متوسطه دوم منطقه بزینه‌رود، مشکل فضای آموزشی جهت استقرار رشته ریاضی و فیزیک نداریم و می‌توانیم رشته مزبور را برای اولین در منطقه  مستقر سازیم و از نظر نیروی آموزشی مشکلی جهت استقرار رشته ریاضی و فیزیک در منطقه نداریم و می‌توانیم با تکیه بر توانمندی مدیران و عوامل اجرایی مدارس و دبیران متخصص منطقه بزینه‌رود، رشته ریاضی و فیزیک را در منطقه بزینه‌رود مستقر سازیم.

 

وی افزود: بر اساس آنچه که تصویب شده، رشته ریاضی و فیزیک در دبیرستان پسرانه شهید بهشتی شهر زرین‌رود و دبیرستان دخترانه شهر زرین‌رود مستقر شده و دانش‌آموزان علاقمند می‌توانند در این مدارس ثبت‌نام کنند.

 

کردلو با اشاره به هدایت تحصیلی، تصریح کرد: هدایت تحصیلی فرایندی تدریجی است و لازمه تحقق اهداف آن وجود رشته‌های مختلف در مناطق و نواحی استان جهت تحصیل دانش آموزان است.زمانی می‌توان در این مقوله موفق بود که داده‌های آماری صحیح درباره یکایک دانش‌آموزان داشت.

رئیس اداره آموزش وپرورش منطقه بزینه‌رود خاطرنشان کرد: هدایت تحصیلی یکی از برنامه‌های اساسی و مهم در حوزه آموزش است که نیازمند دقت کافی در این زمینه است تا با رعایت توازن در رشته‌های تحصیلی مشکلات تغییر رشته‌ها و یا ترک تحصیل به حداقل رسانده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: