• شنبه ۲۶ مرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 985-5684-5
  • خبرنگار : 28020
  • منبع خبر : ----

۵۰ معدن قابل توسعه زنجان، چشم‌انتظار سرمایه‌گذار


معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ۵۰ مورد از معادن غیرفعال استان با حضور سرمایه‌گذار قابل توسعه است.

 

رباب داداشی در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه زنجان، اظهار کرد: با توجه به پتانسیل‌های معدنی استان، بیش از نیمی از معادن غیرفعال استان زنجان قابل توسعه و راه‌اندازی مجدد هستند.

 

این مسئول با اشاره به معادن غیرفعال استان، ادامه داد: 200 معدن غیرفعال در استان وجود دارد که بیش از 50درصد آن قابل توسعه است که اینگونه معادن را می‌توان با حضور سرمایه‌گذاران و کمک بخش خصوصی فعال کرد. در تلاشیم بتوانیم با ایجاد زنجیره‌ای در استان، شاهد فعالیت معادن و استفاده از پتانسیل‌های موجود باشیم.

 

داداشی با بیان اینکه با اجرای طرح احیای معادن، زمینه اشتغالزایی و تولید مواد معدنی فراهم می‌شود، تصریح ‌کرد: امیدواریم با پویاتر شدن بخش معدن، شاهد حضور سرمایه‌گذاران جدید در این بخش و استفاده از پتانسیل‌های موجود باشیم.

 

معاون امور معادن و صنایع‌معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: ۳۸۸ فقره معدن در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد ۳۳۳ فقره معدن پروانه بهره‌برداری دارد و در حال حاضر ۱۳۵ معدن در حال برداشت ماده معدنی هستند و ۱۸۸ معدن با وجود داشتن پروانه بهره‌برداری، استخراج مواد معدنی ندارد.

 

وی میزان ذخایر شناسایی شده انواع مواد معدنی را ۶۱۰ میلیون تن اعلام کرد و گفت: میزان استخراج اسمی مندرج در پروانه بهره‌برداری سالیانه ۱۱ میلیون و ۳۲۰ هزار تن است و مساحت کل محدوده‌های معادن استان ۲ هزار و ۶۰ کیلومترمربع معادل 9.4 درصد مساحت کل استان است و مساحت عرصه‌های عملیاتی معادن که دارای مجوز هستند ۱۲ کیلومتر مربع معادل ۵ صدم درصد مساحت کل استان را تشکیل می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: